Kontaktuppgifter Havator

Ta kontakt med oss så hittar vi dom bästa lösningarna för dina kran- och montagebehov.
Säkert, tillförlitligt, effektivt.

Kranförfrågningar

Andersson Viktoria

Arping Karl

Norrköping
Arbetsledare
karl.arping@havator.com
+46 70 332 66 60

Arvidsson Zijo

Norrköping
Arbetsledare
zijo.arvidsson@havator.com
+46 70 591 09 25

Ericsson Göran

Ferm Jonny

Uppsala
Arbetsledare
jonny.ferm@havator.com
+46 70 570 44 81

Hagstrand Lars

Göteborg
Depåområdeschef
lars.hagstrand@havator.com
+46 70 220 22 12

Holmgren Mats

Örnsköldsvik
Arbetsledare
mats.holmgren@havator.com
+46 70 266 97 27

Jonny Lyzell

Stockholm
Arbetsledare
jonny.lyzell@havator.com
+46 76 137 85 07

Körkkö Jari

Kiruna, Gällivare
Arbetsledare
jari.korkko@havator.com
+46 70 635 82 40

Persson Jan

Sundsvall
Arbetsledare
jan.persson@havator.com
+46 73 049 91 56

Wayman Adam

Luleå & Piteå
Arbetsledare
adam.wayman@havator.com
+46 70 100 87 27

Werner Johan

Stockholm
Arbetsledare
johan.werner@havator.com
+46 72 209 15 29

Wikberg Torbjörn

Köping
Arbetsledare
torbjorn.wikberg@havator.com
+46 76 100 75 82

Zettervall Fredrik

Linköping
Arbetsledare
fredrik.zettervall@havator.com
+4670 391 20 63

Transport- och Montageförfrågningar

Henriksson Ari

Hela Sverige
Affärsområdeschef Specialtransport
+35 810 442 5030

Pettersson Anders

Skellefteå
VP Montage
anders.pettersson@havator.com
+46 70 641 10 51

Götaland

Arping Karl

Norrköping
Arbetsledare
karl.arping@havator.com
+46 70 332 66 60

Arvidsson Zijo

Norrköping
Arbetsledare
zijo.arvidsson@havator.com
+46 70 591 09 25

Dahlgren Björn

Norrköping
Depåområdeschef
bjorn.dahlgren@havator.com
+46 730 97 04 10

Enarsson Krister

Göteborg
Arbetsledare Projects
krister.enarsson@havator.com
+46 70 299 06 40

Hagstrand Lars

Göteborg
Depåområdeschef
lars.hagstrand@havator.com
+46 70 220 22 12

Wetterström Kristian

Göteborg
Arbetsledare
kristian.wetterstrom@havator.com
+46 70 699 29 12

Zettervall Fredrik

Linköping
Arbetsledare
fredrik.zettervall@havator.com
+4670 391 20 63

Svealand

Andersson Viktoria

Ferm Jonny

Uppsala
Arbetsledare
jonny.ferm@havator.com
+46 70 570 44 81

Jonny Lyzell

Stockholm
Arbetsledare
jonny.lyzell@havator.com
+46 76 137 85 07

Lundh Jerry

Stockholm
Chef HSEQ Havator AB
jerry.lundh@havator.com
+46 73 027 90 46

Modéer Henrik

Stockholm
VD Havator AB
henrik.modeer@havator.com
+46 73 766 74 87

Rudolfsson Fredrik

Uppsala
Arbetsledare Larvkranar
fredrik.rudolfsson@havator.com
+46 70 223 06 55

Sahlin David

Stockholm
Key Account Manager
david.sahlin@havator.com
+46  73 039 65 52

Selander Örjan

Stockholm, Uppsala, Köping
Regionschef Öst
orjan.selander@havator.com
+46 73 843 41 86

Werner Johan

Stockholm
Arbetsledare
johan.werner@havator.com
+46 72 209 15 29

Wikberg Torbjörn

Köping
Arbetsledare
torbjorn.wikberg@havator.com
+46 76 100 75 82

Norrland

Bergman Roger

Region Norr
Säljare
roger.bergman@havator.com
+46 73 821 13 80

Ericsson Göran

Hedlin Bengt

Kiruna, Gällivare
Depåområdeschef
bengt.hedlin@havator.com
+46 72 243 26 01

Holmgren Mats

Örnsköldsvik
Arbetsledare
mats.holmgren@havator.com
+46 70 266 97 27

Jämsä Roland

Luleå
Projektingenjör
roland.jamsa@havator.com
+46 70 585 06 40

Johansson Stefan

Luleå
Ekonomichef Havator AB
stefan.johansson@havator.com
+46 70 294 63 26

Karlsson Conny

Umeå
Säljare industri
conny.karlsson@havator.com
+46 73 04 09 732

Körkkö Jari

Kiruna, Gällivare
Arbetsledare
jari.korkko@havator.com
+46 70 635 82 40

Larsson Mats

Sundsvall, Umeå, Örnsköldsvik
Depåområdeschef
mats.larsson@havator.com
+46 70 685 28 62

Persson Jan

Sundsvall
Arbetsledare
jan.persson@havator.com
+46 73 049 91 56

Pettersson Anders

Skellefteå
VP Montage
anders.pettersson@havator.com
+46 70 641 10 51

Sundström Stefan

Region Mitt/Sundsvall
Säljare
stefan.sundstrom@havator.com
+46 73 007 41 17

Viklund Lena

Skellefteå
Administratör
lena.viklund@havator.com
+46 70 268 33 90

Wayman Adam

Luleå & Piteå
Arbetsledare
adam.wayman@havator.com
+46 70 100 87 27

Administration

Johansson Stefan

Luleå
Ekonomichef Havator AB
stefan.johansson@havator.com
+46 70 294 63 26

Lundh Jerry

Stockholm
Chef HSEQ Havator AB
jerry.lundh@havator.com
+46 73 027 90 46

Modéer Henrik

Stockholm
VD Havator AB
henrik.modeer@havator.com
+46 73 766 74 87

Sahlin David

Stockholm
Key Account Manager
david.sahlin@havator.com
+46  73 039 65 52

Viklund Lena

Skellefteå
Administratör
lena.viklund@havator.com
+46 70 268 33 90